piątek, 29 czerwca 2012

Candy w TSC i Lemonade

W związku z premierą nowych samoprzylepnych alfabetów dla kolekcji Summer at the country i AFter the rain Leomande ogłosiło Candy. Po szczegóły zapraszam tutaj.


Dwie nowe kolekcje papierów pojawiły się również w The Scrap Cake.
Genialna Summer City oraz Sweet Childhood.


Więcej informacji znajdziecie o tu.

czwartek, 28 czerwca 2012

Żeglarski notes na craftowe pomysły / Sailing notebook for crafty ideas

W marcu od Asi z Kartkowego Zacisza dostałam wspaniały prezent, w postaci kilku odbitek pięknych morskich stempli. Powoli staram się zrobić z nich użytek, ale tak bardzo mi się podobają, że trzymam je chyba podświadomie na specjalne okazje.

Aż przyszła pora na stworzenie czegoś tylko dla mnie. Długo zapisywałam swoje pomysły w swoim kalendarzu, ale miejsca było zwykle mało i nie zawsze był pod ręką. Powstał wiec mój żeglarski notes na craftowe pomysły.

Asieńko jeszcze raz dzięki za te cudowne stempelki. A papier pochodzi z kolekcji "At the seaside" Lemonade.
In March I got wonderful present from Asia from Kartkowe Zacisze - a set of a few great sea stamps copies. I am trying to use them but seems I avoid it and use them only for a special occasions.

Finally the time has come to create something especially for me. I put my crafty notes in my calendar for quite a while, but there was not enough space and it was not always with me. Therefore I created my sailing notebook for crafty ideas.

A w Scrap Butiku Candy po szczegóły zajrzyjcie tutaj.
Pozdrawiam serdecznie All the best

Marta

poniedziałek, 25 czerwca 2012

Dla Taty / For Dad

Dzień Taty w tym roku upłynął nam trochę babsko ;-) bo zarówno mój Tato jak i Tatuś moich córeczek w sobotę byli w pracy. Jednak karteczki i prezenty były przygotowane i może z drobnym opóźnieniem, ale zostały wręczone.

Father's Day was rather girlish this year ;-) cause both my Dad and my daughters Dad were working on Saturday. However cards and gifts were prepared and given, maybe with small delay but anyhow.

Kartka Dla mojego Taty powstała jakiś czas temu i pokazałam Wam ją tutaj.

A card for my Dad was made some time ago and shown here.

Dla mojego męża zamiast kartki przygotowałam dwie ramki z drobnymi pamiątkami od moich dziewczynek. Oto one:

For my husband I prepared two photo frames instead of a card, including some small gifts from my two girls. Here they are:Od Weronisi.

Od Anusi.

Z okazji poniedziałku, życzę Wam cudownego tygodnia
I wish you great week on this beautiful sunny Monday.

Marta

środa, 20 czerwca 2012

15 rzeczy i pierwsze koty za płoty

Już śpieszę z wyjaśnieniami. 15 rzeczy to projekt skrapowy zorganizowany przez Lejdi. Miałyśmy dla zabawy stworzyć scrap używając 15 rzeczy wybranych przez jedną z 20 innych dziewczyn.

I hurry to explain. 15 things is a scrap project organised by Lejdi. We are expected to create (just for fun) a scrap using 15 things chosen by one from other 20 other girls.

Moją partnerką została Aśko z Aśkowa - przewspaniała dziewczyna z ogromnym sercem ;-) A dlaczego tak się zachwycam ? Sami zobaczcie co mi wysłała w ramach zadanych 15 rzeczy. Jest ich chyba 15, ale razy 5 ;-)

My partner became Aśko from Aśkowo, she is great girl with big heart. Why am I so happy? Have a look what did she sent to me as requested 15 things. For sure there are 15 of them but multiplied with 5 ;-)Pierwszą rzeczą, która przykuła moją uwagę był papier w przesłodkie truskawki ... i pomysł na scrap przyszedł od razu. To moje pierwsze podejście do LO więc bardzo proszę o wyrozumiałość. Ja osobiście jestem bardzo zadowolona dlatego też zgłaszam je na czerwcowe wyzwanie My Creative Sketches, a także na na wyzwanie ILS IMPREZA.

The very first thing that brought my attention was a paper in cute strawberry pattern ... and the idea for the scrap came easily to my mind. It was my first time with LO so please be understanding. Personally I am quite happy with the final result so that I would like to submit it for the My Creative Sketches June challenge.A oto mapka z My Creative Sketches, z której skorzystałam.
And here is a sketch from My Creative Sketches I have used.Zapomniałabym. Poniżej to co ja wysłałam do Natolinkowa. Bardzo jestem ciekawa w jaką cudowną pracy zmieni je Natalia.

I would forget. Below you can see what I have sent to Natalia. I am curious what beautiful scrap she will create out of them.
Pozdrawiam serdecznie
My best regards

Marta

niedziela, 17 czerwca 2012

Dla Przyjaciółki / For a friend

Z okazji urodzin przyjaciółki powstała bardzo optymistyczna kartka w jasnych kolorach. Wiem, że się solenizantce spodobała więc i Wam mogę ją pokazać.

On my friends birthday I created very optimistic card in light colours. I know my friends liked it so I can show you that as well.


Papier pochodzi z kolekcji Capsule Papermanii, a kwiatki z dziurkacza z małym udziałem "pearlmaker-a".

Papers used are mainly cardstock and Papermania Capsule collection, flowers made out of puncher and a litlle bit of pearl maker.

Miłego dnia / Have great day

Marta

środa, 13 czerwca 2012

Ślubne koronki / Wedding lace

Bardzo szybkie zamówienie od mojej koleżanki tuż, przed moim wyjazdem na wakacje zaowocowało koronkową kartką z okazji ślubu.

Very quick request of my colleague, just before my vacation resulted in delicate, lacy card for the Wedding.


Papier otrzymałam kiedyś w prezencie w pojedyńczych arkuszach i nie wiem kto jest producentem. Ale bardzo mi się podoba. Poza koronkowym jest tu trochę perłowego papieru, ramka z Wycinanki oraz po kilka gotowych i ręcznie robionych kwiatków.

This lacy paper I got some time ago as a gift in single sheets so I do not know who is the maker. But I really like it! Beside that one there is also one with pearly finish, frame from Wycinanka and a few ready and handmade flowers.


Kartka jest przestrzenna oraz z miejscem na plik banknotów więc musiałam zapakować ją w pudełko, które wyglądało tak:

Card is full of dimensions with a place for a file of the notes so I had to pack it in a special box. It looked like this:


Młodej Parze i Wam życzę wszystkiego dobrego
Bride and Groom and of course You I wish all the best.

Marta

niedziela, 10 czerwca 2012

Komunijnie / Holy Communion

Wiem, że już dawno po sezonie komunijnym, ale i u mnie pojawił się ten temat.
Dla Oleńki, wnuczki naszych wspanialych sąsiadów przygotowałam taką oto kartkę:


I know it's long time after Communion season but this year I had a pleasure to create one as well. For Ola, a granddaughter of our great neighbors, I prepared following card:


To było moje pierwsze podejście do tego tematu więc z efektu nie jestem za bardzo zadowolona, ale Oli się podobała więc mogę zaprezentować ją tutaj.

It was my first attempt to that subject so I am not happy with the result but Ola liked it so that I am OK to show it here.

Pozdrawiam serdecznie
/ My best regards

Marta

niedziela, 3 czerwca 2012

Przechodzony Roczek / 1 year old girl

Moja młodsza córeczka skończyła niedawno roczek. Hurrra!
Ciężko mi w to uwierzyć, ale takie są fakty. Rok temu była moją małą Calineczką z baśni Andersena, a teraz tuż przed urodzinami zaczęła chodzić. Bardzo mi ten czas szybko płynie.
Świętowaliśmy jak zwykle na raty. W dniu urodzin w przedszkolu z malutkim tortem ze świeczką, a kilka dni poźniej, w weekend, razem z całą rodziną w Parku Śląskim.


My younger daughter is right now 1 year old. It is hard to believe but these is the fact. One year ago she was my little Thumbelina from Andersen's tale, and shortly before her birthday she started walking. The time pass for me really fast. We celebrated, as usual, in two steps. On her birthday in the kindergarten with small cake and one candle and a few days later, during the weekend, with whole family in Silesian Park.

Spośród prezentów chciałam Wam pokazać tylko te, które z tego co wiem zostały ręcznie zrobione.
Moja kartka od nas oraz starszej siostry powstała prawie na ostatnią chwilę. A prezentuje się tak:


Among all presents she got I found some that were handmade.
First of all my card from us and her older sister. It was made shortly before birthday and in hurry and looks like this:Powstała w oparciu o papiery z Galerii RAE "Dla maluszka". Card was based on Galeria RAE papers from "For a little one" collection.

Po drugie słodki bukiecik oraz przepiękny papierowy łabądek. Niestety autora tych wspaniałych prezentów nie poznałam.
Secondly the candy bouquet and beautiful paper swan. Unfortunately I did not get any information who is the author of those two amazing gifts.Mam nadzieję, że wszystkie te życzenia, które otrzymaliśmy spełnią się niedługo.
I hope all the wishes we got will come true soon ;-)

Wam życzę wspaniałego dnia. / Wishing you great day.

Marta

piątek, 1 czerwca 2012

Letnie Candy Urodzinowe

Moi Drodzy,

Myślę nadszedł już czas żeby i u mnie pojawiły się słodkości do wygrania. Biorę udział w wielu zabawach tego typu na Waszych blogach i zdarzyło mi się kilka razy oszukać mojego pecha, postanowiłam więc zorganizować Candy w moim żeglarskim zakątku.

Mój pierwszy post pojawił się 20 lipca rok temu, a do tego 22 lipca obchodzę kolejną rocznicę 18-tych urodzin tak więc Moi Drodzy ...
Zapraszam serdecznie!


Obiecuję w połowie dystansu uchylić Wam rąbka tajemnicy co dla Was mam, a na razie niech będzie to niespodzianką.
Na pewno znajdzie się tam coś wykonanego przeze mnie, z pewnościa pojawi się garść przydasi i mała niespodzianka, ale o tym już niedługo.

Zasady Candy jak zwykle:

1. Proszę o pozostawienie JEDNEGO komentarza pod tym postem, potwierdzając tym samym chęć udziału w zabawie.
2. Na swoim blogu w pasku bocznym bardzo proszę wkleić podlinkowany obrazek.
3. Będzie mi bardzo miło jeśli zostaniesz obserwatorem mojego bloga, ale nie jest to warunek konieczny!

Zapisy będą trwały do niedzieli 22 lipca 2012r. do godziny 23.59 !!!
Zapraszam na mojego bloga dwa dni później w celu sprawdzenia czy czasem Wam się nie poszczęściło.

Marta


Dear All,

I think it's high time I should organise some Candy on my blog too. I took part in your Candy's quite often, sometimes I was lucky so I decided to prepare one for you as well in my little sailing corner.

My first post was published on 20th July last year, in addition to that I celebrate next 18th birthday anniversary on 22nd July so ... My dears please feel invited!


I promise that in the middle I will let you know more about the prize but for the time being let's keep secret. Definitely you will find there something handmade by myself, some stuff that helps you create your beautiful cards, LOs etc. and a little surprise.

Rules, as usual:
1. Please leave ONE comment under this post confirming that you would like to take part in my Candy.
2. Please place on your blog, on the side bar above picture linked to this post.
3. I would be very happy if you became a follower but this is not a must!

You can sign in until Sunday, 22nd July 2012r. until 23.59 !!!
Please come back two days later to check if you are the lucky one!

Marta