poniedziałek, 21 października 2013

Jesienne róże / Autumn Roses

Jesień zdecydowanie nas rozpieszcza w tym roku, podobnie jak lato. Oby jak najdłużej, to trochę baterii naładujemy na zimę. 


This year autumn is very beautiful, almost the same as summer was. I hope it will last a little bit longer so we can load batteries before winter.

Kartka imieninowa dla mojej mamy - z różą i w różach z domieszką jesiennych kolorów. Wielowarstwowa i ledwo mieszcząca się w kopercie.

For my Mum's birthday I have created a card with roses and pink accompanied by autumn colours. So many layers hardly fit into the standard envelope.


Kartka powstała w oparciu o mapkę z Magicznej Kartki i jej papiery. Głównym elementem jest tutaj przepiękna grafika od Janet. Dodałam button z ptaszkiem oraz dratwę z Lemoncraft, szydełkowy kwiatuszek oraz kilka różyczek i pręcików z Rapakivi.

Card was based on the sketch and papers from Magiczna Kartka. Main composition element is beautiful image from Janet. I added button from Lemoncraft, crochet flower and some roses and pearls from Rapakivi.


Moja kartkę zgłaszam na wyzwania:
- w Magicznej Kartce - wrześniowa mapka
- 123 Scrapuj Ty - Szydełko w ruch
- u Modrak - Zmierz się z motywem - Ptaki


A wracając do pięknej pogody zobaczcie jaka cudowna jesień panuje w naszych górach. Kilka fotek z naszego rodzinnego wypadu na Szyndzielnię.
Miłego tygodnia

Marta

piątek, 18 października 2013

DIGI SCRAP BLOG HOP

Witajcie,

Dzisiaj proponujemy Wam nietypowe wyzwanie - BLOG HOP. Zabawa polega na odwiedzeniu blogów wszystkich projektantek ekipy Digi Scrap oraz pozostawieniu komentarza. Na każdym blogu znajdziecie kolejne wskazówki do wykonania pracy.

Jeżeli właśnie w tej chwili dowiedziałaś/eś się o naszej zabawie proszę wróć na stronę digi-scrap by przeczytać zasady zabawy.

Wytyczną jaką ode mnie dostajesz jest:  


Po prawej stronie kartki dużo kwiatówPrzejdź teraz do następnego bloga, gdzie znajdziesz kolejne wytyczne podyktowane przez Anulę.

Zapraszam serdecznie do zabawy

Czekamy na Wasze prace

pozdrawiam

Marta

czwartek, 10 października 2013

Z hiszpańskim temperamentem / Spanish temperament

Dzisiaj urodzinowa, męska kartka w gorących czerwieniach. Pikanterii dodaje pin-up girl znaleziona gdzieś na necie. No bo przecież życie zaczyna się po 50-tce, nieprawdaż?

Today birthday card for a men in hot red colours with pin-up girl found somewhere in the net.. Life starts after 50's, dooesn't it?
Kartka typu easel, z papierami świątecznymi, do tego trochę wstążeczek, guzik ze Skrapińca i z mojej własnej kolekcji.Miłego piątku, mój zapowiada się całkiem sympatycznie, a Wasz?


Marta

niedziela, 6 października 2013

Złota polska jesien / Polish gold autumn

W końcu nadeszła ... złota polska jesień. Już kolejny weekend cieszymy się tą cudowną, słoneczną pogodą i nie możemy usiedziec na miejscu w domu. Tydzień temu wybraliśmy się na grzybobranie, aż pod Łódź. Dziewczynki wróciły zachwycone wyprawą do lasu, poszukiwaniem małych brązowych grzybków i kolorowych jesiennych liści. A wczoraj postanowiliśmy powiększyć naszą kolekcję brązowych kasztanów.a oto zbiory małych rączek, no dobrze z niewielką pomocą dorosłych ;)


Jako że jesień niedomiennie kojarzy mi się również z kolorem pomarańczowym pokażę Wam również moje ostatnie ślubne pudełko. Przestrzegam będzie sporo zdjęć:
Papiery pochodzą Rapakivi i Lidl'a, wstążka w grochy zachwyciła mnie soczystością pomarańczy, a z kwiatów dodałam jedną herbacianą różyczkę.


Moje pudełko zgłaszam na wtorkowe inspiracje kolorem Kwiatu Dolnośląskiego, tym razem pomarańczowym.

Miłego tygodnia

Marta
Candy w Magicznej Kartce

W Magicznej Kartce bardzo świąteczne candy, po szczegóły zapraszam tutaj:


środa, 2 października 2013

Z sercem / with heart

Kolejny motyw w ramach wyzwania u Modrak to SERCE. Skojarzenia? Zwykle ślubne, a że u mnie ostatnio był wysyp ślubnych kartek to i jedna z sercem, a raczej dwoma również powstała.

Next challenge topic at Modrak is a HEART. What comes first to your mind? I guess wedding and you are right. I have made plenty of wedding cards recently so the one with heart, or rather two hearts was created as well.


Napis Puchilinki znajdziecie w Digi Scrap o tutaj. Papiery to Galeria RAE, Rapakivi, UHK Galery, kwiatuszki i perełki pochodzą z Rapakivi, adratwa i róże na tiulu z Lemoncraft.

Z tego co wiem to kolorystycznie wkomponowałam się całkiem nieźle w bukiecik dla Państwa Młodych.


Rzut okiem do wewnątrz, gdzie jest miejsce na życzenia i papierowy prezent.


Miłej końcówki tygodnia Wam życzę.


Pozdrawiam

Marta