środa, 30 listopada 2011

Aviator

Kolejna urodzinowa kartka pofrunie za naszą zachodnią granicę dla fana aeronautyki.


Powstała w oparciu o kolorystykę wyzwania CR84FN Color Challenge tam więc ja posyłam.

Skorzystałam z mapki z Mojo Monday. Papiery pochodzą z kolekcji Galerii RAE "I kropka" oraz Galerii Papieru "Tajemniczy ogród".

Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny

Marta

niedziela, 27 listopada 2011

Polskie Święta

Znalazłam wspaniałe wyzwanie na blogu firmowym Montażowni "Świąteczna kartka z elementami polskiej tradycji". Uważam, że nie ma nic złego w choince , postaci Świętego Mikołaja i jego reniferach, skarpetach na kominku i wieńcach światecznych z ostrokrzewu, w końcu to chęć poznawanie świata i innych obyczajów czyni z nas ludzi inteligentnych. Jednak chyba zbyt często zapominamy jak piękne moga być tradycyjne polskie Święta.

Dla mnie polska świateczna tradycja to śpiewanie kolęd podczas wieczerzy wigilijnej i Pasterka. Stąd na mojej kartce, nocne niebo, trochę nut, śpiewający aniołek i słowa kolędy. Wiem, wiem .... nie polskiej, ale nasz polski tekst jest moim ulubionym. Po niemiecku już nie brzmi to tak samo, nieprawdaż? :-)Karteczka wędruje więc na wyzwanie Montażowni

Dziekuję za odwiedziny i pozdrawiam Was serdecznie

Marta

piątek, 18 listopada 2011

I znowu komuś przybył jeden roczek więcej ...

Karteczka dla przyjaciółki powstała w dość szybkim tempie i krótkim czasie z racji zawirowań chorobowych w naszej rodzinie.

Wszystko się jednak udało, wypad do kina również. Pierwszy od ponad 5 miesięcy. Mój wspaniały mąż dał mi wychodne w sobotnie popołudnie i udało nam się z przyjaciółką obejrzeć "Listy do M."

Jeśli ktoś z Was go nie widział, a liczy na ckliwą polska komedię romantyczną to go rozczaruję. Pośmiejecie się na pewno, uronicie parę łez :-), ale przede wszystkim zastanowicie się jak polskie rodziny przeżywają Święta Bożego Narodzenia w XXI wieku. Niestety fabuła filmu niewiele odbiega od rzeczywistości ...


Skorzystałam z mapki Card Patterns.

Pozdrawiam ciepło w ten zimny dzień i z góry dziękuję za każde dobre słowo, które zostawiacie.

Marta

środa, 16 listopada 2011

Dla Przyjaciela

Kolejna kartka urodzinowa dla przyjaciela. Dla mężczyzny więc bez kwiatków i zbędnych ozdób.
Powstała według mapki z Mojo Monday i z papierów "I kropka" z Galerii RAE.

Dziękuję serdecznie za odwiedziny i miłego wieczoru życzę

Marta

poniedziałek, 14 listopada 2011

Złota polska jesień ...

W zeszłym tygodniu, na specjalną urodzinową okazje powstała kolejna karteczka. Wytyczne były proste: ciepłe i jasne kolory, żółty lub pomarańczowy.

W związku z tym, że wróciła słoneczna jesień inspiracji szukaliśmy na popołudniowym spacerze. Oto bukiecik, który zrobiłyśmy z Weroniką:


A poniżej jesienna kartka:


oraz kilka jej szczegółów:Nowa jest dla mnie forma kopertówki, ale musze przyznać, że nawet mi się spodobała. Kto wie może powstanie ich więcej.

Pochodzenia papierów niestety nie mogę zdradzić bo otrzymałam je od Doroty w ramach wygranego candy. Delikatna koroneczka to potuszowana papierowa taśma Heyda (wykończenie brzegu również). Do środka udało mi się przemycić troszeczkę zieleni, ale w sumie pod karteczką z życzeniami niewiele jej będzie widać ;-)

Karteczkę zgłaszam na wyzwanie z liściem Szuflady.

Dziekuję za przemiłe słowa pod poprzednim postem.

Miłego dnia

Marta

środa, 2 listopada 2011

Błękitne Święta

Nie wiem dlaczego, ale kiedy myślę o kartkach światecznych niezmiennie prześladują mnie zimowe kolory. Mam nadzieję, że wkrótce przestawię się na klasyczną czerwień i zieleń.

Dzisiaj jednak zimowo, chłodno w kolorystyce błękitnej i na dodatek clean&simple:


stemple Viva Decor i mała srebrna naklejka w kształcie gwiazdki. Błyszczy sie pieknie, ale na zdjęciu oczywiście tego nie widać. Zdecydowanie warsztat fotograficzny wymaga jeszcze wielu udoskonaleń ;-)

Przesyłam moc ciepłych pozdrowień dziekując za odwiedziny

Marta